Férfi világbajnokság (2019): Magyarország a D-csoportba került
Csoportbeosztás:
A-csoport (Berlin):
Franciaország, Oroszország, Németország, Szerbia, Brazília, Dél-Korea
B-csoport (München):
Spanyolország, Horvátország, Macedónia, Izland, Bahrein, Japán
C-csoport (Herning):
Dánia, Norvégia, Ausztria, Tunézia, Chile, Szaúd-Arábia
D-csoport (Koppenhága):
Svédország, Magyarország, Katar, Argentína, Egyiptom, Angola
A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe.
A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) célja, hogy Dél-Korea és a Koreai NDK közös koreai csapattal induljon a világbajnokságon.
Csoportmérkőzések: 2019. január 10-17.
Középdöntő (Köln, Herning): 2019. január 19-23.
Elődöntők (Hamburg): 2019. január 25.
Helyosztók (Herning): 2019. január 26., 27.
A világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek részt vehetnek a 2020 tavaszán sorra kerülő olimpiai selejtezőn.
Marosi László, az MKSZ alelnöke: „Nyilván nem kívánságműsor egy világbajnoki sorsolás, de úgy vélem, nem lehetünk elégedetlenek, hiszen kiegyensúlyozott a CD-ág, a csoportunkban pedig úgy vélem, akár az első kettő között is végezhetünk. Tovább- jutásunk esetén a középdöntő első négy csapata közé kerülés a cél, hiszen ez azt je- lentené, hogy a legjobb nyolc között végzünk, ami szinte olimpiai selejtezőt ér, mivel az első hét helyezett kivívja a kvalifikációs tornán való részvételt. Erre is jó esélyt látok, hiszen a skandináv csapatok mellett esélyesek lehetünk a legjobbak közé kerülésre.”
Novák András, az MKSZ főtitkára: „Szeretnénk a magyar szurkolókat segíteni, hogy minél többen eljussanak a világbajnokságra, elsősorban hasznos információkkal, dip- lomáciai segítséggel, hiszen tisztában vagyunk vele, hogy Dánia hagyományos kézi- labdás helyszín, ugyanakkor azt szeretnénk, ha minél több magyar drukkolna a hely- színen a válogatottnak, hiszen rendkívül nagy segítséget nyújtottak a szlovénok elleni selejtezőkön is, a világbajnokság pedig meghatározó a 2020-as olimpiai kvalifikáció szempontjából.”
Forrás: MKSZ